Bir Bavul dolusu kahkaha Haber Radyo’da

Bir Bavul dolusu kahkaha Haber Radyo’da

Senaryosunu Sam Bobrick’in yazdığı usta yönetmen Levent Tülek’in uyarlayıp yönettiği “Bavul” oyunu Samsun’da seyircileri ile buluştu. Oyuncu kadrosunda sahnelerin usta isimlerinden Bekir Aksoy, Çiçek Dilligil, Yasemin Hadivent ve Mert Asutay yer alıyor.
Bavul oyunu turne ayağı Samsun’da seyircisi ile buluşurken ,gösteri öncesi Çiçek Dilligil ve Bekir Aksoy Haber Radyo’da Cumhur Kocaoğlu’nun canlı yayın konuğu oldu.
Sosyal medya üzerinden de görüntülü yayınlanan radyo programında;

Çiçek Dilligil Samsun’a 19 yıl önce geldiğini söylerken; Bekir Aksoy’un Samsun Terme’li olması ve askerliğini Samsun’da yapması, dinleyen ve izleyenlere sürpriz oldu. Dilligil ayrıca hattat olan dedesinin de Samsun’da ki tren yol yapımı ekibin içinde yer aldığını söyledi. İkili samimi açıklamalarıyla adeta göz doldurdu.
Bavul oyununun; birçok kadın ve erkeğin kendini bulabileceği bir oyun olduğunu söyleyen Dilligil, “oyunun yazarı, kadın üzerinden ilişki kurduran bir yazar” dedi. Dilligil ayrıca “yönetmen Levent Tülek olsa da Bekir Aksoy’un oyuna katkısının bu anlamda çok olduğunu” belirtti. Bekir Aksoy ve yönetmen arasında geçen diyalogdan bahseden ikili herkese keyifli dakikalar yaşattı. Canlı yayında bir dinleyici tarafından iletilen Samsunspor maç daveti üzerine Aksoy; “Samsun’un, Samsunsporun müthiş bir potansiyeli var. Ne zaman çağırılırsam gelmekten büyük memnuniyet duyarım” dedi.
10 kişilik bir kadroyla yola çıkan ikili; sergiledikleri oyunun romantik komedi türünde olduğunu; iki kişinin buluşmasını ve flörte dönen sürprizler barındırdığını söyleyerek tüm Samsunluları oyuna davet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir