Başkan Zihni Şahin: 'Kimsenin etkisiyle Samsunspor'dan el çekmem'

Başkan Zihni Şahin: ‘Kimsenin etkisiyle Samsunspor’dan el çekmem’

103.5 Haber Radyo’da Cumhur Kocaoğlu ile Akşam Hikayeleri programına konuk olan Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, ‘Samsunspor için elimizden geleni yapacağız. Kimsenin etkisiyle Samsunspor’dan el çekecek yapıda değilim’ dedi.

GEREKEN YAPILACAK 
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, 103.5 Haber Radyo’da Cumhur Kocaoğlu ile Akşam Hikayeleri programına katıldı. Başkan Şahin, programda Samsunspor’la ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Şahin, “Samsunspor için bazı çalışmalar yapıldı. Valimiz Osman Kaymak’ın çalışmaları var yine Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı’nın girişimleriyle çalıştay yapıldı. Bizde tabiki işin içinde olacağız. Samsunspor bizim canımız. Bu bizim asli görevimiz. Şehir de bizle birlikte sahip çıkmalı. Bu durumlar oluşursa Samsunspor hak ettiği yere gelecektir. İnşallah 1. Lig’e değil Süper Lig’e çıkacaktır. Bunun için çaba sarf etmeliyiz. Sağlıklı bir yapı kurulmalı, bunun çalışması yapılıyor. Bizden de bazı talepler var ve olacaktır. Sağlıklı bir yapı olduğunda bu talepleri de destekleyeceğiz. Taraftarıyla birlikte inşallah bütün Samsun mutlu olacaktır. Bunun için de gerekli çabamızı ortaya koyacağız” diye konuştu.

SABİT GELİR ŞART 
Başkan Şahin, “Bizim kaçış gibi şansımız yok. Burada biraz acelecilik var, acele etmeden işimizi yapacağız. Kimsenin etkisiyle Samsunspor’dan el çekecek yapıda değilim ancak bu da Samsunspor’u Büyükşehir Belediyesi taşıyacak demek değil. Şehri hep beraber organize etmeliyiz. Biz de desteğimizi vereceğiz ama bütün Samsun da sahip çıkacak. İnanıyorumki Samsunspor geçmişteki gibi şaşalı günlerine kavuşacaktır. Sabit gelirleri olmayan kulüplerin yaşaması mümkün değil, bu konuda da belediyenin imkanları ölçüsünde elimizden geleni yaparız. Ben Samsun’daki maçlara İstanbul veya Ankara’da olmadığım takdirde hep gittim. Taraftarlara ve altyapıya otobüs yakıt desteği sağladım. Yine kulübe ısınma konusunda destekler verdim. Bafra’dayken bu destekleri verenin Samsun’da vermeyeceği düşünmek yanlış olur. Bütün kalbimizle Samsunluyuz ve Samsunsporluyuz. Elimizden gelen desteği vereceğiz” dedi.

Haber: Selçuk KAYA

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir