Bilnet Okulları CEO'su Faruk Tatar Haber Radyo'da!

Bilnet Okulları CEO’su Faruk Tatar Haber Radyo’da!

Bölgenin en iyisi Haber Radyo şehrin nabzını tutmaya devam ediyor. Sabah kuşağının sevilen yayıncısı İlknur Tekbaş’ın stüdyo konuğu Bilnet Okulları CEO’su Faruk Tatar oldu.
09:00 – 12:00 arası yayımlanan Günaydından Tünaydın’a programının Tekbaş’ın stüdyo konuğu Bilnet Okulları CEO’su Faruk Tatar oldu. Eğitimci bir ailenin çocuğu, aslen Fizik Öğretmeni olup eğitim alanında bir çok çalışması olan Tatar şuan Bilnet Okulları CEO’su’dur.

Çocukların geleceğinin ebeveynlerden sonra öğretmenlerde olduğuna değinen Tatar, dünyanın çok hızlı geliştiğini ve eğiticilerinde bu hızı yakalayıp çocuklara eğitim verirken bu hızı göz önünde bulundurmasını söyledi.

Tatar, klasik eğitimden çok günümüzdeki ülkelerden Japonya Güney Kore gibi eğitim alanın da gelişmiş ülkeleri örnek alınmasını ve oradaki gibi Türkiye’de de özel okulların oranının yüksek olması gerektiğine değinen Tatar, Türkiye’deki algı “Özel okul sadece zengin velilerin çocuklarının eğitim aldığı bir kurum” algısı olduğunu fakat bunun yanlış olduğuna değindi.
Tatar, özel okulların birkaç öğretmenin toplanıp açtığı bir kurum olmadığını aksine özel okullar öğretmenlerine günümüz gelişimde eğitim vererek velileri ve öğrencileri geleceğe hazırlayan prestijli eğitim kurumları olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir