Genç Moda Tasarımcı Bilgehan Yılmaz Haber Radyo’da!

Genç Moda Tasarımcı Bilgehan Yılmaz Haber Radyo’da!

Bölgenin en iyisi Haber Radyo şehrin nabzını tutmaya devam ediyor. Sabah kuşağının sevilen yayıncısı İlknur Tekbaş’ın stüdyo konuğu genç tasarımcı Bilgehan Yılmaz oldu.

09:00 – 12:00 arası yayımlanan Günaydından Tünaydın’a programının stüdyo konuğu tasarımcı Bilgehan Yılmaz oldu.

22 yaşında olan tasarımcı eğitim hayatının hızlı gittiğini ve Üniversite hayatına kadar ikiz kardeşi ile beraber Samsun’da okuduklarını belirtti.
Sanatçı lise hayatında başarılı olduğunu ve tıp, mühendislik gibi bölümleri tercih edeceğini düşünen tasarımcı küçüklükten gelen bir çizim yeteneği olduğunu ve hocası Timur Tekbaş’ın yeteneğini keşfetmesi ile yarışmaya katılıp, Türkiye derecesi alan Yılmaz hayatının dönüm noktası diye bileceğimiz Moda Tasarımcılığı bölümünü tercih etmiş.

İstanbul Bilgi Üniversitesinin yetenek sınavına giren tasarımcı başarılı bir şekilde sınavını kazanıp eğitim hayatına devam etti.

‘Mesleğim kolay görünüyor fakat aslında bir zanaat olduğundan zor’

Okula il girdiğinde ne yapacağını bilmediğini ve sadece çizim yeteneği olduğunu belirten Yılmaz,okulda dikişten, boyaya aklınıza gelebilecek bir çok derste eğitim aldığını belirtti.
Yetenekli ve genç sanatçı okurken bir yandan da özel bir dergide editörlük yapmakta idi. Tasarımcı 22 yaşında olmasına rağmen şimdiden özel bir dergide Moda Tasarımcısı ve Moda editörlüğü yapmakta.
Genç yetenek son olarak programcı İlknur Dalgıç TEKBAŞ’a ve Haber Radyo ailesine radyoya davet ettikleri için ve misafirperverlikleri için teşekkürlerini iletti.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir