İRANLI YÖNETMEN MİRKHANİ HABER RADYO'DA

İRANLI YÖNETMEN MİRKHANİ HABER RADYO’DA

Samsun ve bölgenin en prestijli radyo istasyonu Haber Radyo şehrin sanatına yön veren yayınlarına devam ediyor. Kaan Ali Kolcuoğlu’nun hazırlayıp sunduğu Dönence programının stüdyo konukları İranlı Yönetmen Farid Mirkhani, Eleştirmen, senarist yazar Ilker Mutlu oldu.

Kaan Ali Kolcuoğlunun hazırlayıp sunduğu Dönence programının stüdyo konukları İranlı Yönetmen Farid Mirkhani (Belgesel, kısa ve uzun metraj sinema filmleri – “Kumun Hassas Anı” – uzun metraj ve “…Until The Wet Pulse Of Morning” – kısa metraj ) & Eleştirmen, senarist yazar Ilker Mutlu. (Bir mühendisin sinema eğitimi) oldu.

SAMSUN’A BAYILDIM 
“İran Sinemasına bir bakış” konu başlığıyla yapılan yayının özel konuğu Farid Mirkhani Tıp alanıyla ilgili çektiği kısa metraj filmleriyle tanınıyor. Sinema hayatına bir çok kısa metraj ve birde uzun metraj film sığdıran ve aslında Tıp doktoru olan İranlı Yönetmen Farid Mirkhani Ankara film Festivali kapsamında Türkiye’ye geldiğini belirtti. Mirkhani; “4 yıl önce tanıştığım ve bir çok projeye imza atmak üzere olduğumuz İlker Mutlu’nun misafiri olarak Samsun’da bulunuyorum ve şehrinizi çok beğendim” dedi. Yönetmen Mirkhani İstanbulda bir film çekmek istediğini ayrıca İlker Mutlunun senaryosunu yazdığı hikayesiyle ilgili beraber çalışacaklarını belirtti. Gece hatıra fotoğraf çekimleriyle son buldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir