"KANLI NİGAR" MÜZİKALİ

“KANLI NİGAR” MÜZİKALİ

Samsun ve bölgenin en iyi radyo istasyonu sanata katkı sağlayan yayınlarına devam ediyor. Haber Radyo’nun stüdyo konukları Samsun Devlet Opera ve Balesinden “Kanlı Nigar” müzikalinin rejisörü Haldun Özörten ve koreografı sanatçısı Serhat Nüfusçu oldu.

Sabah kuşağı yayınlarından İlknur Tekbaş’ın sunduğu Günaydından Tünaydına programı içerisinde her Salı 10:30 – 11:00 arasında yayımlanan “Opera’da Bu hafta” her Salı Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin kıymetli sanatçılarını ağırlıyor.

GELİŞMELER VE TAKVİM
Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin oynadıkları eserler, sanatçılarının tanıtımı, haftanın takvimi, gelişmeler ve son haberler üzerine yapılan yayının bu hafta stüdyo konukları Kanlı Nigar müzikalinin rejisörü Haldun Özörten ve koreografı sanatçısı Serhat Nüfusçu oldu.

KANLI NİGAR MÜZİKALİNİN KONUSU 
Aksaray’daki yangında evi yanan Nigar, İstanbul’un temiz bir mahallesinde, şirin bir konağa taşınır. Konağın sahibi Agah Efendi, Nigar’ın soylu bir aileden gelen, namuslu, dul bir hanımefendi olduğunu sanmaktadır. Oysa o, nice canlar yakmış, nice ocaklar söndürmüş “doğru basmaz çil horozun kızı, cihan yandı Kanlı Nigar”dır. Alacaklıları çok geçmeden Nigar’ın izini bulacaktır. Bu arada, Nigar’ın da Agah Efendi’yle görülecek bir hesabı vardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir