SESSİZ SESSİZ

SESSİZ SESSİZ

Orhan ÖLMEZ’ in, hazırlıklarını tamamladığı, “SESSİZ SESSİZ” isimli yepyeni albümü sizlerle …

 Müzik dünyasında, uzun yıllardır söz yazarı, besteci ve yorumcu kimliği ile tanınan Orhan ÖLMEZ , albümünde, herkesin kendinden birşeyler bulabileceği, hikayeleri ile kalplere dokunacak, birbirinden özel 19 şarkıya yer verdi. 1 yılda tamamlanan kayıt süreci, Türkiye ve Almaya’daki stüdyolarda gerçekleşti.

 Doğu ve batı müziklerinin renklerini yorumlayarak, kendine has bir müzikal ifade ortaya koyan sanatçı, arşiv niteliğindeki albümüyle uzun süre kendinden bahsettireceğe benziyor. 

 Albümde yer alan şarkılarda, sevinç, özlem ve AŞK başrollerde. Kısaca; sizi, AŞK dolu tınılarla, yaşanmışlıklarla, hayatla buluşturacak lezzeti ve renkleriyle mest olacağınız bir albüm bekliyor. 

 Albümde yer alan 14 eserin söz ve müziği Orhan ÖLMEZ’in kendi imzasını taşıyor. Ayrıca;  ‘’ Derin Sevdim ‘’  adlı eserin sözleri, Çiğdem SARAÇOĞLU’na, ‘’Adam Gibi Sevgili ‘’ adlı eserin sözü ve müziği Sinan Sami HACIAHMETOĞLU ve Mustafa İLHAN’a,  ‘’ Hesret Neğmesi ‘’ adlı eserin sözü ve müziği Vuqar ABDULOV ve Reşad BAĞIROV’ a, “ Hasret “ isimli eserin müziği ise  Cafer NAZLIBAŞ’ a ait . Aranjelerde yine Orhan ÖLMEZ tadı var. 

 Albümdeki  eserlerden ‘’ Hesret NEĞMESİ ‘’ Azeri kızı Günel olarak tanınan ünlü isim Günel ZEYNALOVA ile düet çalışması olarak yer almaktadır. Ayrıca; müziği kendisine ait olan ‘’Hasret’’ isimli esere Cafer NAZLIBAŞ, enstrümanı ile de eşlik etmiştir.

 Albüme ismini veren ‘’ Sessiz Sessiz ‘’, albüm kapağı tasarımında da kullanılmıştır. Albüm kapağında, şekilleri yatay üçgene benzeyen 3 işaret yer alıyor bu işaretler, müzik dilinde ‘’ 1/8 ‘’ lik sus işaretinden yola çıkılarak oluşturulmuştur ve uzaktan bakıldığında; “teslimiyetle tebessüm etmiş” bir insan silüetini andırmaktadır. Albümün her detayı ile büyük bir titizlikle ilgilenen Orhan ÖLMEZ, tasarımı kendisine ait olan albüm kapağında da, sessizlik temasını vurgulamak istemiş ve bütünlüğü sağlamıştır.

 Albüm şarkılarının, VideoKlipleri de, kısa süre sonra ekranlarda yayınlamaya hazırdır. 

 Bu albüm, sessiz sessiz hazırlandı. Her aşamasında; emek, özen, yorgun stüdyo geceleri  ve en önemlisi sevgi var.

 ORHAN ÖLMEZ – “SESSİZ SESSİZ”; Tüm Müzik Marketlerde, dijital müzik platformlarında ve Samsun Haber Radyo’da sizlerle …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir